BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Pierwsze dni w przedszkolu

   Pierwszego września dzieci radośnie powróciły po wakacjach do Bajkowego Przedszkola. Rozpoczęły się wspólne zabawy, spacery i zajęcia. Nowi przedszkolacy zaaklimatyzowali się w swoich grupach, integrując się ze społecznością przedszkolną. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka      

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten niezwykły dzień upłynął w naszym przedszkolu pod znakiem dobrej zabawy. Po śniadaniu odbyły się zabawy i gry zorganizowane przez nauczycielki oraz wspólne zabawy integracyjne na boisku przedszkolnym. Z okazji tego święta dzieci wzięły udział w projekcji bajek na dużym ekranie, co sprawiło im ogromną radość. Każde dziecko wróciło tego dnia do domu z odznaką „Jestem Przedszkolakiem” podkreślając wagę tego święta.

Bezpieczny przedszkolak w Bajkowym Przedszkolu

   Pierwsze dni w przedszkolu to cza, kiedy przypominane są zasady związane z bezpieczeństwem naszych dzieci. Nauczycielki w poszczególnych grupach przygotowały szereg zajęć utrwalających zasady bezpieczeństwa w salach zajęć, łazience, na placu zabaw oraz podczas wycieczek. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, utrwaliły sobie numery alarmowe uczestniczyły w wycieczce na skrzyżowanie z sygnalizacja świetlną.

Mamy nadzieję, że nadchodzący rok szkolny minie nam radośnie i bezpiecznie!

Powitanie naszych dzieci w Szkole Podstawowej nr 4  

   Dnia 07.09.2016r odbyło się spotkanie integracyjne przedszkolaków z uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 4. Pani dyrektor szkoły powitała naszych przedszkolaków w ich budynku. Uczniowie rozdali naszym wychowankom ordery z logo szkoły. Grupy IV i V zostały zaproszone na słodki poczęstunek do jednej z klas i obejrzały wspólnie z uczniami bajkę pt. „Złota Kaczka” projektowaną na tablicy interakcyjnej.

Przedszkolaki na Pływalni Krytej    

   W dniu 20 września dzieci sześcioletnie z Bajkowego Przedszkola zostały zaproszone na Pływalnię Krytą. Z inicjatywą takich zajęć wyszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, klasy III b i ich wychowawczyni Pani Jolanta Osińska. Powodem był obchodzony w tym dniu Dzień Przedszkolaka. Dzieci miały możliwość wysłuchania wskazówek ratownika, dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z basenu. Przed wejściem do wody uczestniczyły w mini rozgrzewce. Zabawy w brodziku urozmaicały akcesoria typu: piłki, koła, pianki. Wielką atrakcją była możliwość skorzystania z jacuzzi , mogły również zjeżdżać ze zjeżdżalni . Były to pierwsze tego typu zajęcia na basenie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Wizyta mieszkańca płockiego ZOO

   23 września gościliśmy w naszym przedszkolu mieszkańca płockiego ZOO. Pracownik ZOO zareklamował dzieciom płocki Ogród Zoologiczny – opowiedział o jego mieszkańcach i ciekawostkach związanych z życiem tamtejszych zwierząt. Gościem specjalnym była papuga o imieniu „Figo”, którą dzieci miały okazje pogłaskać i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Powitanie jesieni

   Koniec września to czas, kiedy dzieci poszukują w najbliższym otoczeniu oznak jesieni. W pogodny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do parku miejskiego aby zaobserwować jesień w parku. Dzieci przy okazji wypatrywały mieszkańców parku – kaczki, ptaki, wiewiórki. Z pobytu w parku przynieśliśmy różne dary, wzbogacając jesienne kąciki przyrody.

 

Grupa VII

     Od 1 września 2016r. w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Turku funkcjonuje nowy oddział przedszkolny finansowany ze środków unijnych pod hasłem „Miejsce radości dla małych gości”. Do grupy VII uczęszczają dzieci w wieku 2.5 i 3 lat. Panuje tutaj przyjazna, rodzinna atmosfera, w której staramy się pomóc dzieciom w drodze do samodzielności. Maluszki czują się swobodnie, dlatego chętnie uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach i zabawach muzyczno- ruchowych proponowanych przez nauczycielki grupy. Dzieci codziennie spędzają czas na świeżym powietrzu, bawiąc się w ogrodzie przedszkolnym i spacerując w okolicach przedszkola.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com