BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Cała Polska Czyta Dzieciom - spotkania z bibliotekarkami

1. W ramach Kampanii Społecznej „ Cała Polska Czyta Dzieciom” 04.01.2017 dzieci z gr V wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, podczas której zwiedziły całą bibliotekę. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i jak należy się z nią obchodzić. Spotkanie w bibliotece rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Na zakończenie spotkania wysłuchały wybranych przez panią bibliotekarkę utworów literackich, a także uczestniczyły w zaproponowanym zajęciu plastycznym.

2. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w dniach 11- 12.01.2017 odwiedziła nas pani z biblioteki, która przeczytała dzieciom bajki związane z aktualną porą roku. Dzieci z miłą chęcią odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej treści. Pani z biblioteki zaproponowała cykliczne spotkania w bieżącym roku szkolnym.

3.Dzieci z grupy III wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panią Elżbietą Bednarczyk, która zaprezentowała napisaną przez siebie książkę pt. „Kłótnia w tornistrze”. W dalszej części spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą środowiska naturalnego Australii, kontynentu na którym obecnie mieszka autorka.

 Zajęcia otwarte

W naszym przedszkolu w ramach planu współpracy ze środowiskiem rodzinnym realizowane są zajęcia otwarte, które umożliwiają rodzicom obserwację postępów w edukacji ich dzieci. W czasie zajęć rodzice biorą czynny udział w zabawach, grach a także pracach manualnych, dzięki temu stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego swoich dzieci.

                             Zajęcia otwarte w poszczególnych grupach:

Gr. III „Dokarmiamy ptaki”

Gr. V „Karnawałowy strój Stefana”

Gr. IV „ Matematyka na wesoło”

Gr. VII ,, Mamo tato pobaw się ze mną”

 „Przygoda z choinką”- przedstawienie teatralne

18 stycznia w naszym przedszkolu gościli aktorzy z kaliskiego teatru z kolejnym przedstawieniem teatralnym pt „Przygoda z choinką”. Treść spektaklu odpowiadała aktualnej porze roku, zawierała treści ekologiczne związane z przedświąteczną wycinką drzew iglastych w lesie. Dzieci zrozumiały, że wycinanie drzew przyczynia się do degradacji lasów. Po raz kolejny dzieci mogły uczestniczyć w bardzo ciekawym i zarazem edukacyjnym przedstawieniu.

 Dni Babci i Dziadka w Bajkowym Przedszkolu

Styczeń to miesiąc naszych babć i dziadków. Zgodnie z tradycją nasi przedszkolacy zaprosili ukochanych dziadków do Bajkowego Przedszkola, aby zaprezentować im przygotowane w swoich grupach programy artystyczne oraz wręczyć własnoręcznie wykonane upominki. Spotkaniom towarzyszyła uroczysta i miła atmosfera.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i pociechy z wnuków.

Lekcje muzealne

23.01. dzieci z grupy III uczestniczyły w zajęciu edukacyjnym organizowanym przez Muzeum Miasta Turku. Tematem zajęć było hasło: „Godło, flaga narodowa, ojczyzna”. Dzieci utrwaliły sobie znajomość symboli narodowych, w dalszej części zajęć wykonały emblematy: godła, kotylionu i flagi Polski. Kolejne lekcje muzealne będą kontynuowane wg ustalonego harmonogramu.

Bezpieczne ferie zimowe

W dniach 30.01 do 10.02.2017r trwają ferie zimowe w naszym województwie. W związku z tym nauczycielki w poszczególnych grupach przeprowadziły szereg rozmów, pogadanek przy tablicach tematycznych na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu i w trakcie zabaw na świeżym powietrzu.

Dzieci przypomniały i utrwaliły sobie znajomość „zasad bezpiecznego przedszkolaka”.

Życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych. 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com