BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Dzieci z grupy V na basenie

Promując zdrowy styl życia dzieci z grupy V zostały zaproszone przez nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 4 - panią Annę Haładyn i jej klasę II d na wspólne zajęcia na Krytej Pływalni w Turku. Asekurowane przez swoich starszych kolegów przedszkolaki nabyły pierwszych umiejętności w zakresie nauki pływania. Już nie mogą się doczekać kolejnych wspólnych zajęć i zabaw w wodzie.

Chcemy być zdrowi

W ramach wpajania dzieciom zdrowych nawyków w październiku dzieci z naszego przedszkola wybrały się do sklepów z owocami i warzywami po to , aby zapoznać się z ich asortymentem oraz , żeby zakupić produkty potrzebne do wykonania zdrowych potraw. Dzieci w poszczególnych grupach przygotowywały na zajęciach sałatki warzywne i owocowe. Utrwalały sobie tym sposobem wiadomości o tematyce prozdrowotnej.  Samodzielne przygotowanie zdrowych posiłków dało przedszkolakom wiele satysfakcji i radości, a jednocześnie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym odżywianiu się. Efektem końcowym wspólnej pracy była degustacja.

Zajęcia taneczne

W dniu 29.09 odbyły się warsztaty taneczne w naszym przedszkolu pod hasłem: „Twórczy maluch”. Dzieci z grup 4 i 5 latków miały okazję poznać różnorodne techniki ćwiczeń przygotowujących do nauki tańca. Dzieci zajęcia przyjęły z entuzjazmem.

Konkurs recytatorski i plastyczny w MDK

18 października w Miejskim Domu Kultury odbył się Konkurs recytatorki „Zamieszkaj w bajce” oraz rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego ph. „Ilustracja do wiersza”. Zgodnie z wieloletnią tradycją nasze przedszkole brało w nim udział. 

W tym roku w Konkursie recytatorskim naszymi reprezentantami byli:

Frank Małek – nagroda główna                                                                                                   

Cezary Kujawa – nagroda                                                                                      

Zuzanna Waliszek – nagroda                                                                                                                          

Anna Kostrzewa - nagroda

W Konkursie plastycznym nasze przedszkole reprezentowali:                                                  

Tatiana Magnus – nagroda główna                                                                                       

 Tymoteusz Lewandowski – wyróżnienie

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Dzień Edukacji Narodowej w Bajkowym Przedszkolu

W związku z obchodami DEN w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, w której wzięli udział wszyscy pracownicy naszej placówki, na której, ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym, wystąpiły dzieci z grupy V oraz Koło Wokalne. Również z tej okazji pani dyrektor wręczyła podziękowania pracownikom naszego przedszkola za ich pracę i zaangażowanie w życie przedszkola.

 

Teatrzyk w przedszkolu

W ramach cyklicznych spotkań z teatrem w październiku gościliśmy w naszym przedszkolu artystów sceny kaliskiej z przedstawieniem „Tomcio Paluszek”. Dzięki temu dzieci miały okazję obejrzenia kolejnego spektaklu, w którym wystąpiły też kukiełki. Jak zawsze przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami i wspólnym zdjęciem z aktorami. Odwiedzili nas także artyści muzyczni, z którymi kontynuujemy naszą podróż po świecie muzyki poznając jej gatunki oraz różne instrumenty muzyczne.

Maraton czytania

W czwartek, 27 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbył się Maraton Głośnego Czytania utworów Jana Brzechwy w 50. rocznicę śmierci autora. Maraton zorganizowanym był we współpracy z MBP w Turku w ramach święta bibliotek szkolnych obchodzonego od lat w październiku.

To nietypowe spotkanie z książką skierowane było do uczniów klas 1-3 oraz zaproszonych grup przedszkolnych IV i V z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku. Imprezie przyświecał główny cel – propagowanie czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, społecznego i moralnego.

Święto dyni

W piątek, 28 października w grupie IV zorganizowano z inicjatywy rodziców „Święto dyni”. Dzieci przygotowały w domu niezbędne rekwizyty, przyniosły wykonane wspólnie z rodzicami dynie . Zabawy anglojęzyczne poprowadziła mama Julii – pani Paulina Pacześna. Dzieci doskonale się bawiły.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com