BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Zajęcia dodatkowe w Bajkowym Przedszkolu

W ramach realizacji projektu ph „Miejsce radości dla małych gości” trzy i czterolatki z Przedszkola Samorządowego Nr 3 w Turku „Bajkowego Przedszkola” od listopada 2016 r korzystają z oferty zajęć dodatkowych finansowanych ze środków pozyskanych z funduszy unijnych. Przedszkolacy z grup młodszych uczestniczą w cyklu zajęć z zakresu logopedii, arteterapii oraz w sportowych zajęciach korekcyjno- profilaktycznych, prowadzonych przez specjalistów: logopedę, nauczyciela arteterapii i instruktora zajęć ruchowych. Celem poszczególnych zajęć jest usprawnianie percepcji wzrokowej, słuchowej, ruchowej, mowy oraz sprawności manualnej dzieci tak, by zdobywały i doskonaliły nowe umiejętności. W trakcie zajęć logopedycznych proponowane są ćwiczenia stymulujące rozwój mowy, kształtujące prawidłową mowę, zapobiegające wadom wymowy, a także uczące mowy w przypadku jej braku. Ćwiczenia z arteterapii pobudzają wszechstronny rozwój dzieci poprzez min. doświadczenia manualne, artystyczne, pozwalając także rozładować negatywne napięcia i emocje . Zabawy i ćwiczenia ruchowe mają na celu zachęcić przedszkolaków do podejmowania aktywności ruchowej ucząc takich dyscyplin sportowych jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy tenis, dzieci uczą się także zasad fair-play.

Proponowane zajęcia wpływają na wszechstronny rozwój dzieci, wyzwalając w nich aktywność fizyczną, twórczą i językową, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem naszych milusińskich. 

 

 Ćwiczenia na świeżym powietrzu

W marcu dzieci z grupy VI spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki bawią się, biegają i wykonują ćwiczenia ruchowe. Wiosna tuż, tuż więc słoneczko świeci.

 Niezwykły gość w przedszkolu

Do dzieci z grupy VI przywędrował niezwykły gość. Świnka morska z mamą Niny, która poczytała dzieciom o zwierzątkach domowych. Dzieci dowiedziały się, że o swoje zwierzę trzeba dbać i w jaki sposób należy opiekować się swoim pupilem. Nina pokazała jak bawi się ze swoja świnką Edzią. Dzieci były zachwycone.

Co przedszkolaki wiedzą o WKU
W Szkole Podstawowej nr 4 prowadzona jest Wojskowa Komenda Uzupełnień, której praca wzbudza duże zainteresowanie dzieci. W piątek 17 marca starszaki z Bajkowego Przedszkola  z grupy IV (oddział przy SP4)  zorganizowały „Dzień wojskowy”. Gościem specjalnym  był Major Sylwin Donart, który przybliżył temat Wojsk Obrony Terytorialnej. Opowiedział  o zawodowej służbie wojskowej, naborze do służby  oraz ćwiczeniach wojskowych. Zwrócił również dzieciom uwagę na prawidłowe odżywianie i przypomniał o konieczności dbania o kondycję fizyczną. Dzieci były zachwycone wizytą żołnierza.

Wizyta pracownika Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku.

W ramach realizacji lekcji muzealnych w grupach IV i V gościliśmy pracownika Muzeum w Turku. Temat zajęć dotyczył tematyki patriotycznej tj. polskiego godła ,flagi narodowej, a następnie, poprzez rozmowę i pokaz, dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą ginących zawodów. Również w ramach współpracy naszej placówki z Muzeum dzieci z grupy III wybrały się na lekcję muzealną pt. „Maniek i przyjaciele w krainie epoki lodowcowej”, a przy okazji oglądały kości prehistorycznych zwierząt.

Miejska Biblioteka Publiczna

Z początkiem wiosny przedszkolaki z grup III i V. uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych podczas, których miedzy innymi oglądały bajkę pt. „ Świnka Peppa w bibliotece”, oraz tworzyły własną książeczkę, i dekoracje przestrzenne związane ze Świętami Wielkanocnymi poznając wielkopolskie tradycje kulinarne. Korzystając z okazji zwiedziły całą bibliotekę, pracownię komputerową oraz czytelnię. Na zakończenie odbyło się uroczyste pasowanie 6-latków na czytelnika, a dzieci otrzymały własną kartę biblioteczną, upoważniającą je do wypożyczania książek w tej placówce.

Zdrowy przedszkolak

Dbając o zdrowie dzieci, ich prawidłowy rozwój i kondycję fizyczną, oraz realizując program „Moje dziecko idzie do szkoły”, oraz „Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy” – grupa IV i V aktywnie uczestniczyła na małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w ćwiczeniach gimnastycznych mających na celu usprawniania narządów ruchu, prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego tejże szkoły – pana Zbigniewa Zielińskiego oraz pana Stanisława Mikołajczyka. Dzieci wiedzą o tym, że aby być zdrowym należy dbać o kondycję fizyczną oraz zdrowo się odżywiać.

Dzień kobiet

8 marzec to Święto Kobiet. W grupie III i VI z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek upominki - własnoręcznie przygotowane laurki oraz inne upominki zakupione przez Radę Rodziców z tych grup. Z tej okazji odbyła się zabawa przy muzyce oraz wspólny, słodki poczęstunek.

Spotkanie z kierowcą

Kontynuując realizację zagadnień związanych z poznawaniem ciekawych zawodów dziecin ze wszystkich grup miały okazję poznać pracę kierowcy autobusu i obejrzeć wnętrze pojazdu. Pan kierowca wyjaśnił dzieciom jak działają drzwi autokaru, że należy zakupić bilet aby móc podróżować oraz zapoznał z zasadami bhp pasażera. Spotkanie to umożliwiło dzieciom poznanie mało znanego im pojazdu.

 Zakładamy hodowlę roślin

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, w pierwszych dniach wiosny, dzieci ze wszystkich grup zorganizowały w swoich kącikach przyrody hodowle pierwszych nowalijek i kwiatów. Znalazły się w nich krokusy, tulipany, pierwiosnki, cebula, pietruszka, rzeżucha i inne . Dokonując codziennych obserwacji przyrodniczych dzieci dostrzegają zmiany zachodzące w poszczególnych hodowlach, i jako mali ogrodnicy wiedzą co potrzebne jest aby ich rośliny rosły.

„Lekcje” przedszkolaków w Miejskim Domu Kultury w Turku

W ostatnich dniach marca dzieci z grupy VI miały okazje uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez MDK. Przedszkolacy wzięli udział w pokazie tańców, strojów, instrumentów i biżuterii indiańskich. Dzieci poznały niektóre zwyczaje indiańskie, a także różne rodzaje zabaw np. strzelanie z łuku do słomianej tarczy, zawijanie „żaby”, łowienie drewnianych rybek na specjalną wędkę, nadziewanie woreczków na paliki, czynnie w tych zabawach uczestnicząc. Była to dla nich wielka radość i jednocześnie zaskoczenie z prostoty zabawek i pomysłowości ich wykorzystania w zabawie.

Wizyta w salonie fryzjerskim

Wraz z nadejściem wiosny starszaki z grupy IV postanowiły odwiedzić punkty usługowe w naszym mieście. Wybrały się na ulicę 3 Maja do salonu fryzjerskiego pana Adama Medyckiego, który opowiedział o technikach strzyżenia, modnych na ten sezon fryzurach męskich oraz o tym jak dbać i szczotkować włosy. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała a dziewczynki postanowiły nową wiedzę wykorzystać w praktyce czesząc swoich kolegów z grupy.

Powitanie wiosny

Wiosna symbolizuje początek nowego życia. Nic dziwnego, że na całym świecie świętuje się jej nadejście, czekając z radością na to, co przyniesie. 21 marca 2017r. 6- latki z grupy IV przygotowały program artystyczny na powitanie wiosny. Zaproszeni na spotkanie goście: dzieci i personel całego przedszkola mogli obejrzeć program artystyczny związany z tradycyjnymi polskimi obrzędami pożegnania zimy. Marzannę przygotowała Maya Huang z mamą.

Przedszkolaki zwiedzają miasto Turek

Dzieci z grupy VI (4-5 latki, oddział przy SP4) wybrały się na wycieczkę po mieście Turek. Odwiedziły Muzeum, które zwiedzały, oglądały eksponaty i brały udział w lekcji o epoce lodowcowej. Spacerowały po Rynku, maszerowały ulicami naszego miasta i spędziły miło czas w Parku, bawiąc się na placu zabaw.  

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com