BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

„Tańczące Nutki” w MDK

10 maja dzieci z grupy II i III z zespołu „Tańczące Nutki” wzięły udział w V Przeglądzie Zespołów Tanecznych Przedszkolaków „Tańczące Brzdące”. Roztańczone przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola ubrane w biało- niebieskie stroje zaprezentowały układ taneczny do smerfnych przebojów. Występ naszych milusińskich cieszył się dużym zainteresowaniem, na zakończenie otrzymali gromkie brawa i upominek- gry edukacyjne. Tego dnia MDK zamienił się w wielką scenę taneczną. Nasi przedszkolacy z ochotą oglądali występy pozostałych grup tanecznych nagradzając je brawami. Gratulujemy ciekawych prezentacji.

 

Wizyta w Straży Pożarnej

Od lat wiadomo, ze maj to miesiąc wszystkich strażaków. Z tej okazji dzieci z Bajkowego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do strażnicy PSP w naszym mieście. Miały one możliwość zwiedzenia budynku oraz zapoznania się z wyposażeniem samochodów strażackich, urządzeniami potrzebnymi do gaszenia pożarów, ratowania ludzi z wypadków drogowych oraz z wypadków w akwenach wodnych. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na zakończenie przedszkolacy podziękowali strażakom wręczając im pamiątkową laurkę i wspólnie stanęli do pamiątkowej fotografii.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4

W ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 projektu „Poczytajmy” przedszkolacy gościli uczniów klas starszych . Celem spotkania było wysłuchanie czytanych przez nich bajek, a także obejrzenie teatrzyku Kamishibai. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały baśniowych opowieści, a także wypowiedziały się na temat ich treści. Na koniec zaprosiły uczniów na kolejne spotkanie.

Prace w ogrodzie przedszkolnym

Z nastaniem ciepłej wiosny rozpoczęliśmy prace w ogrodzie przedszkolnym. Zgodnie z realizowaną przez nasze przedszkole pedagogiką Marii Montessori dzieci założyły uprawę warzyw i kwiatów. Zajęcia w ogrodzie przedszkolnym pozwalają dzieciom poznać etapy wzrostu roślin – od nasiona i sadzonki do zbiorów warzyw. W kolejnych tygodniach dzieci będą dokonywały obserwacji, będą pielęgnowały i doglądały roślin w ogródku po to aby na jesień zjeść ze smakiem zdrowe warzywa.

Wizyta przedszkolaków w Muzeum

W maju dzieci wybrały się z wizytą do Muzeum im. Józefa Mehoffera. Przedszkolaki z grupy II wysłuchały legend „O milczącym dzwoneczku” i „Jak Matka Boska Jezuska kąpała”, dzieci z grupy V obejrzały 2 prezentacje multimedialne: „Maniek i przyjaciele” i „Spotkanie z rycerzami”. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały wystawę pt. Ginące zawody. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane. Wycieczka stanowiła poszerzenie wiedzy o naszym mieście.

Poznajemy kolejne zawody

Tym razem dzieci z grupy V i VI miały okazję zobaczyć na czym polega praca optyka, szewca, krawcowej i piekarza. U optyka poznały sposób dobierania okularów korekcyjnych oraz asortyment towaru do nabycie w tym sklepie. Pan szewc pokazał dzieciom w jaki sposób można naprawić zepsute obuwie i na czym polega jego praca. U krawcowej przedszkolaki zobaczyły maszyny do szycia i w jaki sposób powstają ubrania, a w piekarni- jak się wypieka chleb. Dzieciom podobały się wszystkie zawody i na każdej wycieczce deklarowały, że kiedy dorosną będą pracować.

 

Podsumowanie konkursu plastycznego

24 maja gościliśmy w Bajkowym Przedszkolu laureatów między przedszkolnego konkursu plastycznego ph „Moja książeczka” zorganizowanego przez nasze przedszkole. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem- nadesłano wiele ciekawych prac, które zostały ocenione a następnie wyróżnione i nagrodzone. Uroczyste podsumowanie zostało uświetnione występem przedszkolaków z koła wokalno- tanecznego „Tańczące nutki”. Na zakończenie spotkania pani dyrektor przeczytała dzieciom bajkę i wręczyła laureatom nagrody , dyplomy i upominki.

Nagrodzeni zostali:

Nina Szuba z Przedszkola Samorządowego Nr3

Julia Majcherek z Przedszkola Samorządowego Nr 4

Natalia Wasielewska z Przedszkola Samorządowego Nr 5

Michalina Nawrocka z Przedszkola Samorządowego Nr 6

Szymon Molenda z Przedszkola Samorządowego Nr 8

Wyróżnieni :

Agata Polusik i Lena Tyczka z Przedszkola Samorządowego Nr 7

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach 

 

„Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy”

Realizując programy „Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy” sześciolatki z grupy IV organizują sobie czas wolny bardzo aktywnie. Gdy jest deszczowo i zimno ćwiczymy na sali gimnastycznej i gramy w tenisa stołowego w szatni Szkoły podstawowej nr 4 , a gdy tylko pogoda dopisuje wkraczamy na boisko Orlik i gramy w piłkę nożną. Propagujemy w ten sposób zdrowy styl życia, dbamy o kondycję fizyczną i prawidłową sylwetkę.

 

Pływalnia

Dzieci z grupy IV i V w tym roku szkolnym uczestniczą w cotygodniowych zajęciach na basenie. Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów pływania i cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Jesteśmy jedynym przedszkolem w Turku, które propaguje tę niezwykle popularną dyscyplinę sportu jaką jest pływanie i uczestniczy w bezpłatnych zajęciach na pływalni.

 

Biblioteka

Dnia 15.05 sześciolatki z grupy IV i V były w bibliotece MBP na spotkaniu autorskim. Gościem specjalnym zaproszonym tego dnia do biblioteki była autorka książek dla dzieci pani Roksana Jędrzejewska – Wróbel, która opowiedziała jak powstaje książka, przeczytała fragment swojej najnowszej pozycji. Dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały książkę autorki z autografem. Spotkanie to było zorganizowane specjalnie w nagrodę dla naszych dwóch grup z Bajkowego Przedszkola , gdyż jako jedyni w Turku weszliśmy w projekt propagowania czytelnictwa u małych dzieci ,założyliśmy karty biblioteczne i jesteśmy stałymi gośćmi bibliotek w Turku.

 

 

 

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com