BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Zabawa w teatr

Dzieci z grupy IV wzięły udział w szkoleniu z wiedzy o teatrze poprowadzonym przez panią instruktor MDK Mirosławę Mielczarek. Realizując tematy związane z teatrem wykonały kukiełki z warzyw i łyżek drewnianych oraz miały możliwość przebrania się i wystawienia sztuki parateatralnej. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały rekwizyty i materiały niezbędne do zabaw teatralnych. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców temat ten cieszył się dużym powodzeniem i gwarantował dobrą zabawę. 

 

Sześciolatki w kinie Tur

Dnia 26 stycznia 2017r. dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w warsztatach w kinie Tur, zgodnie z nowym projektem edukacyjnym Fundacji Rozwoju Kompetencji Medialnych i Społecznych. Były to pierwsze z cyklicznych zajęć, na które dzieci będą uczęszczać raz w miesiącu. Przeprowadzone warsztaty miały formę zabawy edukacyjnej, której tematyka związana była z treścią prezentowanych filmów. Dzieci obejrzały projekcję bajek nawiązujących do folkloru ziem polskich, m. in. Bolek i Lolek oraz Pyza. 

Lekcje muzealne

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym nasze przedszkole odwiedził dyrektor Muzeum Miasta Turku pan Bartosz Stachowiak. Podczas spotkania dzieci z grup II, III i VI obejrzały wirtualny spacer po Muzeum. Dowiedziały się, jakie organizowane są wystawy, zajęcia, a także co znajduje się w pracowniach muzealnych. Na zakończenie spotkania dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych. Pan dyrektor zaprosił wszystkich do zwiedzania swojej placówki.

 

Bal karnawałowy

23 lutego w "Bajkowym Przedszkolu" odbył się bal karnawałowy pt. "Królestwo lodu". Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać: wróżki, królewny, motylki, rycerzy, policjantów, Spider-Mana..., nie sposób wymienić i zliczyć tych wszystkich postaci. Bal prowadziła pani wodzirej, przebrana za Annę z Krainy Lodu. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc w zabawach wspólnie ze swoimi paniami.

 

Urząd Miasta

Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły 20 lutego 2017 r. Urząd Miejski w Turku. Przedszkolaki z grup IV i V z ciekawością przysłuchiwały się informacjom o Turku. Dzieci odwiedziły salę konferencyjną im. Solidarności, gdzie poznały godło narodowe i herby województwa, powiatu Turku i sąsiednich gmin. Na zakończenie podziękowały za pomoc w przybliżeniu struktury pracy Urzędu Miejskiego.

 

Biblioteka

Przedszkolaki z grypy IV i V uczestniczyły w dniu 27.02.2017r w zajęciach edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. Dowiedziały się na czym polega łączność internetowa, co to jest internet i jaki ma wpływ na edukację dzieci. Miały również możliwość korzystania z tablicy interaktywnej, na której rozwiązywały szereg zadań. Dzieci otrzymały z rąk dyrektor, pani Eweliny Deruckiej drobne upominki, dyplomy i karty biblioteczne, aby móc samodzielnie wypożyczać książki. Zajęcia w bibliotece odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu.

 

Doświadczenia z wodą

W poniedziałek 27.02 dzieci z grupy VII na zajęciach dydaktycznych uczestniczyły w eksperymencie o wodzie. Maluchy badały właściwości wody za pomocą zmysłów (wzroku, smaku, węchu i dotyku). Podczas doświadczeń zaobserwowały, kiedy woda zmienia się w lód, a kiedy w parę wodną. Poznały także jakie znaczenie ma woda dla ludzi, zwierząt i roślin oraz potrzebę jej oszczędzania.

 

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 4

Dnia 27.02 .2017 roku grupa VII wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 4 w celu obejrzenia wystaw prac plastycznych uczniów pt. „Domy”. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami poznawały korytarze i pomieszczenia szkoły.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com