BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Imieniny Bajkowego Przedszkola

W piątek, 4 listopada Bajkowe Przedszkole świętowało swoje imieniny. Dzieci przebrane w bajkowe stroje bawiły się tańcząc przy ulubionych piosenkach. Nie zabrakło zabaw polegających na szybkim układaniu puzzli, rozwiązywaniu zagadek słownych, obrazkowych i muzycznych związanych ze znajomością różnych bajek. Przedszkolacy wraz ze swoimi paniami zaprezentowały piękne, kolorowe stroje, a na zakończenie balu wspólnie zatańczyły i zaśpiewały piosenkę z ulubionej bajki. W tym dniu w Bajkowym Przedszkolu było radośnie i bajecznie.

 

Spotkanie z krawcową

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z krawcową, które miało na celu przybliżenie dzieciom specyfiki pracy tego zawodu. Pani krawcowa opowiedziała i pokazała dzieciom na czym polega jej praca. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się poszczególnym etapom powstawania poduszki (wykrój, szycie, wykończenie). Na pamiątkę pani krawcowa zostawiła dzieciom uszytą poduszkę oraz igielnik w kształcie serduszka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

 

Warsztaty ekologiczne

w dniu 07 listopada dzieci z grup starszych tj. 5 i 6 latków uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Turku. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko oraz w jaki sposób segregować odpady. Na zakończenie dzieci wspólnie z gimnazjalistkaminwykonały "ekologiczne zabawki", które zostały wyeksponowane przed salami.

 

Święto Niepodległości w Bajkowym Przedszkolu

W przeddzień Święta Niepodległości w naszym Bajkowym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Część artystyczną przygotowały dzieci 4-5 letnie z grupy VI . Przedszkolacy recytowali wiersze o historii Polski i prezentowali tańce ludowe. Nie zabrakło Katechizmu Polskiego Dziecka oraz wspólnie odśpiewanego Hymnu Narodowego. Po uroczystości wszyscy obejrzeli bajkę Polak Mały. W celu utrwalenia zdobytych wiadomości dzieci wykonały szereg prac o tematyce patriotycznej.

 

 Kami Shibai

Kami Shibai to japońska sztuka opowiadania bajek. Nasze dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicieli MDK w Turku. Najpierw dzieci obejrzały historię zatytułowaną "Groszek", następnie same wykonały ilustrację do wybranej opowieści . Na koniec zajęć dzieci zaprezentowały swoje prace. Dzieci z grup młodszych, odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 4, gdzie również miały okazję obejrzeć przedstawienie Kami Shibai. Spotkanie zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie, ponieważ pierwszy raz miały okazję wziąć udział w zajęciach poza przedszkolem.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

W dniu 17 listopada nasze dzieci wzięły udział w corocznych obchodach Światowego Dnia Rzucania Palenia. Z tej okazji po raz kolejny zorganizowany został kolorowy przemarsz ulicami naszego miasta propagujący zdrowy styl życia. Przedszkolacy podczas marszu propagowali zdrowe hasła, między innymi "żyj zdrowo, a będzie kolorowo", " kto pali papierosy ten ma brzydkie włosy", "papierosy precz, zdrowie ważna rzecz". W naszym przedszkolu tego dnia została zorganizowana wystawa prac, wykonanych przez rodziców i dzieci, na temat szkodliwości palenia papierosów.

 

Śpiewamy i tańczymy

17 listopada dzieci z grupy VII zatańczyły dla starszych przedszkolaków. Maluszki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne po raz pierwszy przed większą publicznością. Pomimo, iż dzieci uczęszczają do przedszkola od niedawna, świetnie poradziły sobie na małej scenie.

 

Piknik ekologiczny.

W minioną sobotę, 19 listopada, w Gimnazjum nr 1 w Turku odbywał się wielki piknik ekologiczny pod nazwą „Ekologicznie postępujemy, więc segregujemy”, z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Głównym celem zabawy była promocja segregacji odpadów. Na piknikowej scenie występowały dzieci z turkowskich przedszkoli. Nasze przedszkolaki również wystąpiły z programem o tematyce ekologicznej, w eko strojach wykonanych we współpracy z rodzicami naszych pociech. W trakcie pikniku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny. W kategorii przedszkoli nasza placówka zajęła trzecie miejsce. Przedstawiciele naszego przedszkola odebrały nagrodę w postaci książek i gier edukacyjnych.

 

Arteterapia

W naszym przedszkolu w ramach programu unijnego "Miejsce radości dla małych gości" rozpoczęły się zajęcia z arteterapii. Dzieci pod okiem pani Malwiny Małeckiej, świetnie się bawiły, biorąc udział w zajęciach plastycznych. Było przy tym wiele radości, zabawy i uśmiechu. Zajęcia te będą prowadzone w młodszych grupach przez cały rok.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola pluszowe misie. Urodziny Misia rozpoczęły dzieci z koła wokalno - tanecznego prezentując wcześniej przygotowany program artystyczny. Po występach dzieci rozwiązywały zagadki oraz spożywały "misiowe zdrowe desery". Kolejną atrakcją okazała się zabawa i pląsy przy muzyce na urodzinach Pluszowego Misia.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com