BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Niebieski Happening

Dzieci z grupy III wzięły udział w Niebieskim Happeningu czyli obchodach Światowego Dnia Autyzmu. Podczas spotkania przekazano sobie „iskierkę”, która była symbolem integracji oraz wzajemnego zrozumienia. Oprócz tego nasze dzieci miały okazję wziąć udział w „tańcu – przytulańcu”, śpiewając wspólnie piosenki i wpinając niebieskie serduszka w jedno wielkie serce.

 

Mini Playback Show

Radośnie i głośno było w poniedziałek 3 kwietnia w Bajkowym Przedszkolu. Dzieci wcieliły się w rolę znanych artystów i wystąpiły na scenie. W zabawie wzięły udział wszystkie grupy z przedszkola . Na scenie wystąpiły tylko te, które chciały choć przez chwilę być gwiazdą.

Występ małych artystów dostarczył wszystkim mnóstwo satysfakcji i radości.

 

Wyróżnienie dla Natalii Frontczak z grupy VI

6 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Z Krasnalem Hałabałą zwiedzam Turek”, w którym Natalia Frontczak otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

DSC07842

Spotkanie z protetykiem słuchu

12 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy panią Magdalenę Fret- Mazur- protetyk słuchu. Nasz gość przybliżył dzieciom swój zawód i pokazał w jaki sposób wykonuje się badanie słuchu. Dzieci obejrzały aparaty słuchowe i zapoznały się z ich działaniem. Chętni mogli również uczestniczyć w pokazowym badaniu słuchu.

 

Warsztaty Wielkanocne pt. „Wielkanocne ozdoby”

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci.

Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby wielkanocne: kurczątka, zajączki, pisanki.

Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Wspólna praca i zabawa pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań .Takie zajęcia to doskonała okazja do poznania przez dzieci tradycji związanych ze świętami.

Dziękujemy Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie waszych dzieci.

 

Wielkanocna Loteria Fantowa

11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się Wielkanocna Loteria Fantowa. Loterię poprzedziła zbiórka ozdób i stroików świątecznych, przekazanych przez dzieci i rodziców. Nasi darczyńcy okazali się bardzo pomysłowi, a przekazane fanty były bardzo starannie wykonane. Loteria cieszyła się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem ze strony dzieci, rodziców i personelu przedszkola.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie i zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie.

 

Zajęcia w Muzeum

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w zajęciach dydaktycznych w muzeum. Przedszkolaki z grupy IV poznały rys historyczny powstania witraży, przybliżono im postać Józefa Mehoffera. Zadaniem dzieci podzielonych na zespoły było ułożyć sporych rozmiarów puzzle. Dzieci z grupy VI oglądały w kwietniu wystawę „Ginące zawdy”.

Spotkanie z kucharką

W ramach realizacji zagadnienia – poznajemy ciekawe zawody, w kwietniu został dzieciom przybliżony zawód kucharki. Poszczególne grupy odwiedziły przedszkolną kuchnię. Kucharki omówiły zastosowanie poszczególnych sprzętów, w które jest wyposażona przedszkolna kuchnia. Zwróciły szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy obsłudze tych sprzętów. Ponadto przedstawiły sposób przygotowywania posiłków, zwracając przy tym uwagę jak ważne jest zachowanie higieny. Dzieciom bardzo się podobała wizyta w kuchni przedszkolnej.

DO RE MI

Dnia 19 kwietnia o godzinie 16.00 w sali MDK odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków DO RE MI.  Naszą placówkę reprezentowały dzieci z grupy II- Marysia Rembowska, Maja Jesiołowska, Klaudia Koral oraz z grupy IV – Antonina Przybylska. Po prezentacjach konkursowych dzieci obejrzały spektakl „Wiosna u Kubusia Puchatka” w wykonaniu aktorów krakowskich. Każdy młody artysta za udział w festiwalu otrzymał upominek i dyplom.

Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli 2017

26 kwietnia w sali widowiskowej MDK w Turku odbył się Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli. Wzięły w nim udział dzieci z Turkowskich przedszkoli w tym także nasze 4 i 5 latki. Przedszkolaki przedstawiły program pt „Smerfolaki z Bajkowego Przedszkola”. Dzieci bardzo zaangażowały się w przedstawienie muzyczne i powierzone im role, wspólny występ przy muzyce „Smerfnych hitów” dał im dużo radości i satysfakcji a ich rodzicom wzruszenie i dumę. Po występie, nagrodzonym gromkimi brawami, pan Burmistrz wraz z panią dyrektor MDK, pogratulowali dzieciom porywającego do tańca występu oraz wręczyli dyplomy i upominki dla przedszkola.

Sadzenie drzew

W środę 26 kwietnia w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej miała miejsce akcja sadzenia drzew. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z najstarszej grupy (oddział IV). Podczas środowej akcji zasadzono 62 młodych dębów. Uczyniliśmy to wspólnie z leśnikami, samorządowcami, radnymi, sportowcami, nauczycielami, uczniami i innymi przedszkolakami. Sadzenie drzewek przerodziło się w wesołe spotkanie o znaczeniu edukacyjnym. Od teraz Bajkowe Przedszkole ma swoje drzewo w parku. Dąb szypułkowy sadził z nami pan Krzysztof Nowicki z Pracowni Architektury Krajobrazu „Zielona Przestrzeń”. Zasadzone drzewa zastąpią topole, które jesienią ubiegłego roku trzeba było wyciąć. Sadzonki podarowało Nadleśnictwo Turek.

Bajkowe Przedszkolaki w Kinie Tur

27 kwietnia dzieci z grupy III i VI na zaproszenie MDK wybrały się do Kina Tur na zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, dotyczące czystego środowiska: czysty las, czysta woda, segregacja śmieci. Animatorzy z MDK wdrażali i utrwalali przedszkolakom treści ekologiczne wykorzystując prezentację multimedialną oraz bajki związane z w/w tematyką. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Pozwoliło im ono utrwalić proekologiczne nawyki i miło spędzić czas integrując się ze społecznością z innych przedszkoli.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com