BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Spotkanie z górnikiem

W naszym przedszkolu jak co roku odbyło się spotkanie z górnikiem. Dzieci z najmłodszych grup wystąpiły dla zaproszonego gościa z uroczystym programem artystycznym. Następnie pan górnik opowiedział dzieciom o swojej ciężkiej i trudnej pracy, oraz zaprezentował narzędzia pracy, a także elementy stroju górniczego. Dzieci miały, również możliwość obejrzenia i porównania węgla brunatnego, kamiennego oraz bursztynu. Na zakończenie spotkania, górnik poczęstował dzieci cukierkami.

 

Eko dzieciaki

Dzieci z koła wokalno - tanecznego wystąpiły dla naszych przedszkolaków z programem artystycznym, pod tytułem "Eko dzieciaki". Występy miały na celu przybliżyć, dzieciom problem segregacji odpadów oraz były podsumowaniem realizowanych w naszym przedszkolu zajęć ekologicznych.

Mikołajki

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przyjęły gościa z wielkim entuzjazmem i radością. Mikołaj rozmawiał z przedszkolakami na temat świątecznych przygotowań, a także bożonarodzeniowych prezentów.  Dzieci miały okazję przekazać Mikołajowi swoje największe marzenia. Podczas spotkania dzieci zaśpiewały Mikołajowi świąteczne piosenki, a w zamian otrzymały drobne upominki od niezwykłego gościa.

Spotkania wigilijne.

Tradycją naszego przedszkola stały się w grupach wigilijne spotkania z rodzicami.
Każda z grup wystąpiła z programem artystycznym, nie zabrakło także wspólnie z rodzicami odśpiewanych kolęd oraz wizyty Mikołaja, który wręczył dzieciom drobne upominki. Przy świątecznie nakrytych stołach, wspólnym poczęstunku, a także w miłej atmosferze spędziliśmy niezwykły czas. 

 

Kraina Świętego Mikołaja

18 grudnia dzieci z grupy VI wraz z rodzicami wzięły udział we wspólnym kolędowaniu, które odbyło się w Rynku naszego miasta pod hasłem „Kraina Świętego Mikołaja”. Dzieci wraz z rodzicami zaśpiewali kolędę: Przybieżeli do Betlejem oraz piosenkę „Zima, zima, zima”. Tylko Dzieci z Bajkowego Przedszkola zaśpiewały razem z rodzicami! Rodzice pomogli również w przygotowaniu dla dzieci strojów.

Zabawa choinkowa w Bajkowym Przedszkolu

22 grudnia w „Bajkowym Przedszkolu” odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci tańczyły, śpiewały oraz bawiły się przy ulubionych piosenkach z dziecięcego repertuaru. Ciekawą atrakcją były zabawy z bańkami mydlanymi, (dzieci w tańcu „łapały bańki i były w nich zamykane”), co sprawiło im wielką radość. Najwięcej jednak radości, wywołało tego dnia spotkanie z Mikołajem oraz przyniesione przez niego prezenty. Po zakończonej zabawie tanecznej przyszedł czas na relaks, przy oglądaniu bajek na dużym ekranie.

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com