BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Dzień Dziecka w Bajkowym Przedszkolu

28 maja na Stadionie 1000 lecia odbył się Festyn Rodzinny, który zapoczątkował obchody Dnia Dziecka. Tego dnia nasi przedszkolacy uświetnili miejskie obchody prezentując artystyczny program pt. „Smerfolaki z Bajkowego Przedszkola”. W tym dniu dzieci miały możliwość korzystania z rożnych atrakcji rozrywkowych min. z zabaw na dmuchańcach, zjeżdżalni, trampolinie oraz z zajęć i zabaw edukacyjnych.

Nasze przedszkole zaproponowało dzieciom tydzień atrakcji:

  • miały okazję zwiedzić Planetarium, w którym przeniosły się w świat kosmosu,
  • wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt „Jas i Małgosia”,
  • uczestniczyły w konkurencjach sportowych pt „W zdrowym ciele zdrowy duch”,
  • wysłuchały audycji muzycznej w wykonaniu muzyków sceny łódzkiej,
  • wzięły udział w „bajkowej dyskotece” przy znanych przebojach,
  • ostatniego dnia dzieci obejrzały wspólnie projekcję bajek na dużym ekranie.          

Aby upamiętnić ten dzień przedszkolacy otrzymali kolorowe balony.

 

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy dużo uśmiechu i radości :)

 

Pasowanie na przedszkolaka

5 czerwca w Bajkowym Przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość w grupach dzieci najmłodszych. Na Przedszkolaka zostały pasowane wszystkie dzieci z grupy 3 latków i przedszkolnego oddziału finansowanego ze środków unijnych pod hasłem „Miejsce radości dla małych gości”. Maluchy z radością zaprezentowały swoim rodzicom i pani dyrektor piosenki, tańce oraz wiersze. Pokazały, że się dużo w przedszkolu nauczyły i że zasługują na miano Przedszkolaka. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, a Pani dyrektor dokonała pasowania „dużym ołówkiem”. Na pamiątkę tego jakże ważnego wydarzenia Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.              

   

                                                                                                                             

Festyn rodzinny w Bajkowym Przedszkolu

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 6 czerwca dzieci z wszystkich grup wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integrującym społeczność przedszkola.

Impreza ta miała na celu uczczenie Święta Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Mimo kapryśnej pogody rodzice mieli możliwość obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu Zespołu wokalnego- tanecznego „ Tańczące nutki”. Pani dyrektor, korzystając z okazji, wręczyła podziękowania aktywnym rodzicom za cały rok współpracy na rzecz przedszkola. Atrakcją tego dnia był piknik rodzinny - wspólne grillowanie, wata cukrowa, popcorn, ciasta upieczone przez rodziców oraz napoje i owoce. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili.

Zaplanowane na ten dzień zabawy na „dmuchańcach” z racji złych warunków pogodowych zostały przeniesione na inny termin.

Wycieczka do Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku.

W czerwcu dzieci z Bajkowego Przedszkola brały udział w warsztatach plastycznych ph. „Piernik”. Przedszkolaki miały okazję wykonać z masy piernikowej piernik dekoracyjny, który następnie upieczony został w tradycyjnych piecykach elektrycznych. Podczas wypieku dzieci obejrzały wystawę pt. „Świat toruńskiego piernika” przygotowaną przez Muzeum Okręgowe w Toruniu sponsorowaną przez fabrykę cukierniczą „Kopernik”. Przedszkolaki poznały również historię powstania piernika toruńskiego oraz przepis na jego wypiek. Na zakończenie poczęstowano dzieci prawdziwym piernikiem toruńskim.

 

Poznajemy kolejne zawody

Dzieci wybrały się tym razem do apteki, gdzie zobaczyły, na czym polega praca farmaceuty i co można tam kupić. U stomatologa dzieci utrwaliły wiadomości nt. higieny jamy ustnej, a u fryzjera sprawdziły jak można dbać o włosy, co jest potrzebne do pielęgnacji włosów. Przedszkolakom podobało się na wycieczce, podczas której poznali kolejne zawody.

 

Gościmy rodziców na zajęciach otwartych

W minionym czasie w naszym przedszkolu odbyły się w poszczególnych grupach zajęcia otwarte dla rodziców. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się ze sposobem pracy w przedszkolu, podziwiać swoje pociechy podczas pracy na zajęciach oraz porozmawiać z nauczycielkami o nurtujących ich problemach. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, wykazały się wiedzą i doświadczeniem, były zdyscyplinowane i zadowolone, że mogły zaprezentować się przed swoimi rodzicami.

Przedszkolaki poznają zakłady usługowe

W miesiącu czerwcu przedszkolacy z grup starszych w ramach poznawania ciekawych zawodów odwiedzili kilka zakładów usługowych, min: zakład fryzjerski (damski i męski), zakład fotograficzny, cukiernię oraz Pocztę Polska . Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie zakładów oraz wysłuchały informacji nt wykonywanych w nich usług. Wycieczki te pozwoliły przedszkolakom poznać specyfikę zawodów usługowych oraz osoby wykonujące dane usługi.

 

Spektakl teatralny w Stowarzyszeniu „Przystań”

19 czerwca przedszkolacy z grupy III, IV i VI uczestniczyli w spektaklu pt Glamandia” wystawionym przez młodych artystów działających przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Turku. Dzieci miały możliwość oglądania aktorów poruszających się po prawdziwej scenie w specjalnie zaaranżowanej do przedstawienia scenografii, z odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem. Prezentowany spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem naszych milusińskich, dało się to zauważyć po ich skupieniu  i emocjonalnych reakcjach . Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami ze strony małych widzów. Dziękujemy za zaproszenie.

Zakończenie roku szkolnego w Bajkowym Przedszkolu

Dnia 20 czerwca odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/17. W grupie V rodzice przybyli na występ dzieci na godzinę 12.00, zaś w grupie IV występ dla licznie zgromadzonych rodziców miał miejsce o godzinie 16.00. W obu uroczystościach uczestniczyły dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Maria Kukulska i Wioletta Fibich, a także dyrektor Bajkowego Przedszkola Pani Elżbieta Pasturek. Dzieci z obu grup zaprezentowały bogate programy artystyczne, otrzymały pamiątkowe  tablo, dyplom ukończenia przedszkola, książkę oraz słodki upominek.

Powitanie Lata w Bajkowym Przedszkolu

21 czerwca Bajkowe Przedszkole witało lato i żegnało rok przedszkolny 2016/17. Tego dnia nasi przedszkolacy występując na tarasie przedszkolnym zaprezentowali się w letnim repertuarze śpiewając piosenki i recytując wiersze. Pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i drobne upominki. Po uroczystych występach przedszkolacy bawili się przy dziecięcych przebojach na placu zabaw. Na zakończenie zjedli zdrowy, słodki deser .

 

Zajęcia adaptacyjne w Bajkowym Przedszkolnym

Dnia 26 czerwca gościliśmy w naszym Bajkowym Przedszkolu dzieci, które od września rozpoczną edukację przedszkolną w naszej placówce. Przyszli przedszkolacy zapoznali się z salą „maluszków”, swoimi paniami oraz spędzili czas na wspólnej zabawie. Chętne dzieci wzięły także udział w zajęciach rytmicznych przeprowadzonych przez jedną z nauczycielek. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera. Na pożegnanie dzieci zostały obdarowane kolorowymi balonami. Zapraszamy przyszłych przedszkolaków od 4 września do naszego Bajkowego Przedszkola.

Rozpoczynamy bezpieczne wakacje

Zbliża się czas wyczekiwanych wakacji. Przed dziećmi dwa miesiące wypoczynku. W ostatnim tygodniu zajęć dydaktycznych przypomnieliśmy przedszkolakom, w jaki sposób bezpiecznie zachować się podczas wakacyjnego wypoczynku. Zajęcia te przybrały różną formę- odbyły się rozmowy z dziećmi przy tablicach o w/w tematyce, przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem WOPR, który przypomniał im o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać podczas korzystania z kąpieli.

Dodatkowo MDK w Turku przygotował spotkanie , na którym animatorzy prezentowali slajdy dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku .

Życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji ! :)

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com