BAJKOWE PRZEDSZKOLE W TURKU ZAPRASZA

Dzień Dziecka w Bajkowym Przedszkolu

28 maja na Stadionie 1000 lecia odbył się Festyn Rodzinny, który zapoczątkował obchody Dnia Dziecka. Tego dnia nasi przedszkolacy uświetnili miejskie obchody prezentując artystyczny program pt. „Smerfolaki z Bajkowego Przedszkola”. W tym dniu dzieci miały możliwość korzystania z rożnych atrakcji rozrywkowych min. z zabaw na dmuchańcach, zjeżdżalni, trampolinie oraz z zajęć i zabaw edukacyjnych.

Nasze przedszkole zaproponowało dzieciom tydzień atrakcji:

  • miały okazję zwiedzić Planetarium, w którym przeniosły się w świat kosmosu,
  • wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt „Jas i Małgosia”,
  • uczestniczyły w konkurencjach sportowych pt „W zdrowym ciele zdrowy duch”,
  • wysłuchały audycji muzycznej w wykonaniu muzyków sceny łódzkiej,
  • wzięły udział w „bajkowej dyskotece” przy znanych przebojach,
  • ostatniego dnia dzieci obejrzały wspólnie projekcję bajek na dużym ekranie.          

Aby upamiętnić ten dzień przedszkolacy otrzymali kolorowe balony.

 

Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy dużo uśmiechu i radości :)

 

Pasowanie na przedszkolaka

5 czerwca w Bajkowym Przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość w grupach dzieci najmłodszych. Na Przedszkolaka zostały pasowane wszystkie dzieci z grupy 3 latków i przedszkolnego oddziału finansowanego ze środków unijnych pod hasłem „Miejsce radości dla małych gości”. Maluchy z radością zaprezentowały swoim rodzicom i pani dyrektor piosenki, tańce oraz wiersze. Pokazały, że się dużo w przedszkolu nauczyły i że zasługują na miano Przedszkolaka. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie, a Pani dyrektor dokonała pasowania „dużym ołówkiem”. Na pamiątkę tego jakże ważnego wydarzenia Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.              

   

                                                                                                                             

Festyn rodzinny w Bajkowym Przedszkolu

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola 6 czerwca dzieci z wszystkich grup wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w spotkaniu integrującym społeczność przedszkola.

Impreza ta miała na celu uczczenie Święta Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Mimo kapryśnej pogody rodzice mieli możliwość obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu Zespołu wokalnego- tanecznego „ Tańczące nutki”. Pani dyrektor, korzystając z okazji, wręczyła podziękowania aktywnym rodzicom za cały rok współpracy na rzecz przedszkola. Atrakcją tego dnia był piknik rodzinny - wspólne grillowanie, wata cukrowa, popcorn, ciasta upieczone przez rodziców oraz napoje i owoce. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili.

Zaplanowane na ten dzień zabawy na „dmuchańcach” z racji złych warunków pogodowych zostały przeniesione na inny termin.

Wycieczka do Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku.

W czerwcu dzieci z Bajkowego Przedszkola brały udział w warsztatach plastycznych ph. „Piernik”. Przedszkolaki miały okazję wykonać z masy piernikowej piernik dekoracyjny, który następnie upieczony został w tradycyjnych piecykach elektrycznych. Podczas wypieku dzieci obejrzały wystawę pt. „Świat toruńskiego piernika” przygotowaną przez Muzeum Okręgowe w Toruniu sponsorowaną przez fabrykę cukierniczą „Kopernik”. Przedszkolaki poznały również historię powstania piernika toruńskiego oraz przepis na jego wypiek. Na zakończenie poczęstowano dzieci prawdziwym piernikiem toruńskim.

 

Poznajemy kolejne zawody

Dzieci wybrały się tym razem do apteki, gdzie zobaczyły, na czym polega praca farmaceuty i co można tam kupić. U stomatologa dzieci utrwaliły wiadomości nt. higieny jamy ustnej, a u fryzjera sprawdziły jak można dbać o włosy, co jest potrzebne do pielęgnacji włosów. Przedszkolakom podobało się na wycieczce, podczas której poznali kolejne zawody.

 

Gościmy rodziców na zajęciach otwartych

W minionym czasie w naszym przedszkolu odbyły się w poszczególnych grupach zajęcia otwarte dla rodziców. Przybyli goście mieli okazję zapoznać się ze sposobem pracy w przedszkolu, podziwiać swoje pociechy podczas pracy na zajęciach oraz porozmawiać z nauczycielkami o nurtujących ich problemach. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, wykazały się wiedzą i doświadczeniem, były zdyscyplinowane i zadowolone, że mogły zaprezentować się przed swoimi rodzicami.

Przedszkolaki poznają zakłady usługowe

W miesiącu czerwcu przedszkolacy z grup starszych w ramach poznawania ciekawych zawodów odwiedzili kilka zakładów usługowych, min: zakład fryzjerski (damski i męski), zakład fotograficzny, cukiernię oraz Pocztę Polska . Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie zakładów oraz wysłuchały informacji nt wykonywanych w nich usług. Wycieczki te pozwoliły przedszkolakom poznać specyfikę zawodów usługowych oraz osoby wykonujące dane usługi.

 

Spektakl teatralny w Stowarzyszeniu „Przystań”

19 czerwca przedszkolacy z grupy III, IV i VI uczestniczyli w spektaklu pt Glamandia” wystawionym przez młodych artystów działających przy Stowarzyszeniu „Przystań” w Turku. Dzieci miały możliwość oglądania aktorów poruszających się po prawdziwej scenie w specjalnie zaaranżowanej do przedstawienia scenografii, z odpowiednim oświetleniem i nagłośnieniem. Prezentowany spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem naszych milusińskich, dało się to zauważyć po ich skupieniu  i emocjonalnych reakcjach . Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i owacjami ze strony małych widzów. Dziękujemy za zaproszenie.

Zakończenie roku szkolnego w Bajkowym Przedszkolu

Dnia 20 czerwca odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2016/17. W grupie V rodzice przybyli na występ dzieci na godzinę 12.00, zaś w grupie IV występ dla licznie zgromadzonych rodziców miał miejsce o godzinie 16.00. W obu uroczystościach uczestniczyły dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Pani Maria Kukulska i Wioletta Fibich, a także dyrektor Bajkowego Przedszkola Pani Elżbieta Pasturek. Dzieci z obu grup zaprezentowały bogate programy artystyczne, otrzymały pamiątkowe  tablo, dyplom ukończenia przedszkola, książkę oraz słodki upominek.

Powitanie Lata w Bajkowym Przedszkolu

21 czerwca Bajkowe Przedszkole witało lato i żegnało rok przedszkolny 2016/17. Tego dnia nasi przedszkolacy występując na tarasie przedszkolnym zaprezentowali się w letnim repertuarze śpiewając piosenki i recytując wiersze. Pani dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy i drobne upominki. Po uroczystych występach przedszkolacy bawili się przy dziecięcych przebojach na placu zabaw. Na zakończenie zjedli zdrowy, słodki deser .

 

Zajęcia adaptacyjne w Bajkowym Przedszkolnym

Dnia 26 czerwca gościliśmy w naszym Bajkowym Przedszkolu dzieci, które od września rozpoczną edukację przedszkolną w naszej placówce. Przyszli przedszkolacy zapoznali się z salą „maluszków”, swoimi paniami oraz spędzili czas na wspólnej zabawie. Chętne dzieci wzięły także udział w zajęciach rytmicznych przeprowadzonych przez jedną z nauczycielek. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera. Na pożegnanie dzieci zostały obdarowane kolorowymi balonami. Zapraszamy przyszłych przedszkolaków od 4 września do naszego Bajkowego Przedszkola.

Rozpoczynamy bezpieczne wakacje

Zbliża się czas wyczekiwanych wakacji. Przed dziećmi dwa miesiące wypoczynku. W ostatnim tygodniu zajęć dydaktycznych przypomnieliśmy przedszkolakom, w jaki sposób bezpiecznie zachować się podczas wakacyjnego wypoczynku. Zajęcia te przybrały różną formę- odbyły się rozmowy z dziećmi przy tablicach o w/w tematyce, przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem WOPR, który przypomniał im o zagrożeniach jakie mogą ich spotkać podczas korzystania z kąpieli.

Dodatkowo MDK w Turku przygotował spotkanie , na którym animatorzy prezentowali slajdy dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku .

Życzymy udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji ! :)

 

„Tańczące Nutki” w MDK

10 maja dzieci z grupy II i III z zespołu „Tańczące Nutki” wzięły udział w V Przeglądzie Zespołów Tanecznych Przedszkolaków „Tańczące Brzdące”. Roztańczone przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola ubrane w biało- niebieskie stroje zaprezentowały układ taneczny do smerfnych przebojów. Występ naszych milusińskich cieszył się dużym zainteresowaniem, na zakończenie otrzymali gromkie brawa i upominek- gry edukacyjne. Tego dnia MDK zamienił się w wielką scenę taneczną. Nasi przedszkolacy z ochotą oglądali występy pozostałych grup tanecznych nagradzając je brawami. Gratulujemy ciekawych prezentacji.

 

Wizyta w Straży Pożarnej

Od lat wiadomo, ze maj to miesiąc wszystkich strażaków. Z tej okazji dzieci z Bajkowego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do strażnicy PSP w naszym mieście. Miały one możliwość zwiedzenia budynku oraz zapoznania się z wyposażeniem samochodów strażackich, urządzeniami potrzebnymi do gaszenia pożarów, ratowania ludzi z wypadków drogowych oraz z wypadków w akwenach wodnych. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na zakończenie przedszkolacy podziękowali strażakom wręczając im pamiątkową laurkę i wspólnie stanęli do pamiątkowej fotografii.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4

W ramach realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 projektu „Poczytajmy” przedszkolacy gościli uczniów klas starszych . Celem spotkania było wysłuchanie czytanych przez nich bajek, a także obejrzenie teatrzyku Kamishibai. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały baśniowych opowieści, a także wypowiedziały się na temat ich treści. Na koniec zaprosiły uczniów na kolejne spotkanie.

Prace w ogrodzie przedszkolnym

Z nastaniem ciepłej wiosny rozpoczęliśmy prace w ogrodzie przedszkolnym. Zgodnie z realizowaną przez nasze przedszkole pedagogiką Marii Montessori dzieci założyły uprawę warzyw i kwiatów. Zajęcia w ogrodzie przedszkolnym pozwalają dzieciom poznać etapy wzrostu roślin – od nasiona i sadzonki do zbiorów warzyw. W kolejnych tygodniach dzieci będą dokonywały obserwacji, będą pielęgnowały i doglądały roślin w ogródku po to aby na jesień zjeść ze smakiem zdrowe warzywa.

Wizyta przedszkolaków w Muzeum

W maju dzieci wybrały się z wizytą do Muzeum im. Józefa Mehoffera. Przedszkolaki z grupy II wysłuchały legend „O milczącym dzwoneczku” i „Jak Matka Boska Jezuska kąpała”, dzieci z grupy V obejrzały 2 prezentacje multimedialne: „Maniek i przyjaciele” i „Spotkanie z rycerzami”. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały wystawę pt. Ginące zawody. Dzieci były bardzo zaciekawione i zainteresowane. Wycieczka stanowiła poszerzenie wiedzy o naszym mieście.

Poznajemy kolejne zawody

Tym razem dzieci z grupy V i VI miały okazję zobaczyć na czym polega praca optyka, szewca, krawcowej i piekarza. U optyka poznały sposób dobierania okularów korekcyjnych oraz asortyment towaru do nabycie w tym sklepie. Pan szewc pokazał dzieciom w jaki sposób można naprawić zepsute obuwie i na czym polega jego praca. U krawcowej przedszkolaki zobaczyły maszyny do szycia i w jaki sposób powstają ubrania, a w piekarni- jak się wypieka chleb. Dzieciom podobały się wszystkie zawody i na każdej wycieczce deklarowały, że kiedy dorosną będą pracować.

 

Podsumowanie konkursu plastycznego

24 maja gościliśmy w Bajkowym Przedszkolu laureatów między przedszkolnego konkursu plastycznego ph „Moja książeczka” zorganizowanego przez nasze przedszkole. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem- nadesłano wiele ciekawych prac, które zostały ocenione a następnie wyróżnione i nagrodzone. Uroczyste podsumowanie zostało uświetnione występem przedszkolaków z koła wokalno- tanecznego „Tańczące nutki”. Na zakończenie spotkania pani dyrektor przeczytała dzieciom bajkę i wręczyła laureatom nagrody , dyplomy i upominki.

Nagrodzeni zostali:

Nina Szuba z Przedszkola Samorządowego Nr3

Julia Majcherek z Przedszkola Samorządowego Nr 4

Natalia Wasielewska z Przedszkola Samorządowego Nr 5

Michalina Nawrocka z Przedszkola Samorządowego Nr 6

Szymon Molenda z Przedszkola Samorządowego Nr 8

Wyróżnieni :

Agata Polusik i Lena Tyczka z Przedszkola Samorządowego Nr 7

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach 

 

„Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy”

Realizując programy „Bądźmy zdrowi – wiemy więc działamy” sześciolatki z grupy IV organizują sobie czas wolny bardzo aktywnie. Gdy jest deszczowo i zimno ćwiczymy na sali gimnastycznej i gramy w tenisa stołowego w szatni Szkoły podstawowej nr 4 , a gdy tylko pogoda dopisuje wkraczamy na boisko Orlik i gramy w piłkę nożną. Propagujemy w ten sposób zdrowy styl życia, dbamy o kondycję fizyczną i prawidłową sylwetkę.

 

Pływalnia

Dzieci z grupy IV i V w tym roku szkolnym uczestniczą w cotygodniowych zajęciach na basenie. Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów pływania i cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Jesteśmy jedynym przedszkolem w Turku, które propaguje tę niezwykle popularną dyscyplinę sportu jaką jest pływanie i uczestniczy w bezpłatnych zajęciach na pływalni.

 

Biblioteka

Dnia 15.05 sześciolatki z grupy IV i V były w bibliotece MBP na spotkaniu autorskim. Gościem specjalnym zaproszonym tego dnia do biblioteki była autorka książek dla dzieci pani Roksana Jędrzejewska – Wróbel, która opowiedziała jak powstaje książka, przeczytała fragment swojej najnowszej pozycji. Dzieci na pamiątkę spotkania otrzymały książkę autorki z autografem. Spotkanie to było zorganizowane specjalnie w nagrodę dla naszych dwóch grup z Bajkowego Przedszkola , gdyż jako jedyni w Turku weszliśmy w projekt propagowania czytelnictwa u małych dzieci ,założyliśmy karty biblioteczne i jesteśmy stałymi gośćmi bibliotek w Turku.

 

 

 

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com